Do jakich krajów są najtańsze loty?

najtanszy-min

Do jakich krajów są najtańsze loty?

W dzisiejszych czasach podróżować każdy może zwłaszcza, że bilety nawet do najdalszych zakątków świata, można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. W Polsce bilety międzynarodowe można kupić już od 395 zł. Za tą cenę możemy kupić na przykład bilet do Amsterdamu lub Frankfurtu.

Nieco drożej przyjdzie nam zapłacić za podróż do Kijowa lub Budapesztu (450zł). LOT oferuje również tanie bilety do Pragi i Paryża (około 485zł) oraz nieco droższe loty do Brukseli (500zł). W Polsce największą popularnością cieszą się jednak bilety do Londynu (680zł) i Mediolanu (700zł). Pamiętać należy również i o tym, że tanie loty trzeba umieć znaleźć i nie jest to wcale zadanie takie proste, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Najtańszy lot – wyszukiwarki tanich lotów

Jeżeli chcą Państwo znaleźć najtańszy lot w interesującym nas kierunku, to warto skorzystać z profesjonalnych wyszukiwarek tanich lotów. W sieci znajdziemy bardzo wiele przydatnych serwisów internetowych, takich jak np. fru.pl, czy też skyscanner.pl, dzięki którym zaplanujemy nie tylko wyjazd na wczasy z całą rodziną, ale również wyjazd weekendowy. Dużą popularnością cieszy się również płatny program komputerowy Azuon, który w chwili obecnej oferuje nam najwięcej możliwości przy wyszukiwaniu najtańszych lotów. Wyszukiwarki tanich lotów automatycznie porównują oferty wszystkich najpopularniejszych przewoźników i pokazują nam wyniki od najtańszych biletów do najdroższych.

Dzięki wyszukiwarkom online, można zaoszczędzić nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale również sporo czasu i niepotrzebnych nerwów. Dużą zaletą wyszukiwarek internetowych, jest również to, że mogą one odnajdywać nie tylko bezpośrednie połączenia. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, że lot z Warszawy przez Rzym do Rio de Janeiro będzie o wiele tańszy, niż sam bilet lotniczy z Warszawy do Rio.

Sprawdź także: Lot z psem przewodnikiem

Kiedy i gdzie tanio latać?

Jeżeli chcą Państwo kupić tani bilet last minute, to w pierwszej kolejności musicie pamiętać o tym, aby unikać wysokiego sezonu.

W okresie wakacyjnym, podczas świąt i długich weekendów, bardzo ciężko będzie nam kupić bilet w przystępnej cenie.

Najtaniej bilety kupimy jesienią (październik-listopad) i wiosną (luty-kwiecień). Pamiętać należy również i o tym, że loty w środku tygodnia są zazwyczaj o wiele tańsze, niż loty na początku i pod koniec tygodni. Kierunki pracownicze są również o wiele tańsze niż najpopularniejsze kierunki turystyczne.

Tanio można polecieć na przykład z Polski do Sztokholmu lub Oslo, podczas gdy bilety do Grecji, czy Hiszpanii mogą kosztować nawet kilka razy więcej. Pamiętać musimy również o jednej złotej zasadzie – im wcześniej kupimy bilet, tym mniej zapłacimy.

Najtańszy lot – Bilety last minute w promocji

Tanie latanie jest możliwe nie tylko, gdy bilety zamówimy z odpowiednim wyprzedzeniem. Na naszym rynku coraz większą popularnością cieszą się oferty first oraz last minute. Warto skorzystać z promocji „Szalone Środy„, która organizowana jest przez Polski LOT. Dzięki tej promocji możemy kupić na przykład bilet do Madrytu lub Genewy za 549zł, albo lot do Toronto za niecałe 1400 zł

Related posts