Najlepszy pomysł na weekend? Romantyczny Rzym

X42222FEL1-min-min

Świat się wyraźnie skurczył. Nie potrzeba już posiadać nie wiadomo jakich oszczędności, aby móc sobie pozwolić na zagraniczną podróż. Jeżeli podejdzie się do tematu odpowiednio mądrze, to można za naprawdę rozsądną cenę zwiedzić dany fragment świata. Tym bardziej jeżeli mówimy o pomyśle na spędzenie weekendu. Zastanawiając się nad tym jak go spędzić z ukochaną osobą, warto rozważyć Wieczne Miasto.

Przerabiane? Nudne? Jeżeli popularność miałaby umniejszać wartość rzeczy, to z pewnością można by tak powiedzieć. Na szczęście jest zupełnie inaczej. Zobaczmy, czego można doświadczyć w najromantyczniejszym miejscu na Ziemi.

Darmowe emocje

Plac Hiszpański. Znajdują się na nim schody Trinita dei Monti. Wybudowane w czasach baroku, a zaprojektowane w taki sposób, aby każda z dwunastu ram odwzorowywana ruch morskiej fali. Sam plac znajduje się tuż przy jednej z najczęściej uczęszczanych ulic Rzymu, Via del Corso. Jest to miejsce bardzo żywe, w którym gromadzą się różnej maści artyści uliczni.

Piazza Navona. Plac, który jest uważany przez wiele osób za najbardziej urokliwy w całym mieście. Weekend we dwoje nie może się obejść bez odwiedzenia tego miejsca. Cała okolica jest pokryta romantycznymi knajpkami, w których można odpocząć i ze spokojem czerpać przyjemność z samego faktu przebywania w antycznym świecie. W samym sercu Piazzy Navona znajduje się monumentalna Fontanna Czterech Rzek.

Łuk Konstantyna. Znajduje się w bezpośredniej okolicy samego Koloseum. Zachowany w niemal doskonałym stanie do naszych czasów, był inspiracją dla wielu późniejszych architektów. To na nim wzorowany był chociażby paryski Arc du Carrousel.

Fontanna di Trevi. Najbardziej rozpoznawalna wśród turystów z całego świata. Jej wszystkie elementy składają się na dwie historie, które można ‚wyczytać’ z posągów i rzeźb. Nie można odwiedzić Rzymu, nie zapoznając się jednocześnie z tym światowym arcydziełem.

Odważyć się na samodzielność

Rzym jest miejscem, które doskonale nadaje się na samodzielną penetrację. Czasami najłatwiej jest trafić w jakiś niezwykły punkt właśnie wtedy, gdy zejdzie się z opisanych w przewodniku tras. Spacery we dwoje najlepiej sprawdzają się tam, gdzie można ‚zgubić’ przetaczające się przez miasto rzesze turystów. Więc po poznaniu miejsc takich jak te opisane powyżej, warto dać się porwać spontanicznej chęci poznania tej nieoficjalnej twarzy Wiecznego Miasta. Pomysł na weekend nie zawsze musi oznaczać drogich restauracji, zwiedzania najpopularniejszych muzeów i inwestowania nie wiadomo jakich kwot w doświadczenie wszelkich możliwych atrakcji. Czasami dużo lepiej może sprawdzić się własna inwencja, kreatywność, która może poprowadzić nas tam, gdzie nie dociera większość zorganizowanych wycieczek.

Warto zapamiętać i wziąć sobie do serca, że nie jest konieczne płacenie wielkich pieniędzy, aby zwiedzić zabytkowe miejsce. Wystarczy dobrze zaplanować swoją podróż, aby ciszyć się wypoczynkiem za naprawdę dobrą stawkę.

Źródła:

http://biletlastminute.pl/wycieczki-last-minute-zorganizowac-tania-podroz/

http://www.finanse21.pl/jak-obnizyc-cene-biletu-lotniczego.html

Related posts