Najtansze loty – 3 proste kroki do taniego latania

EV0WQ57LE6-min

Samolot to najszybszy środek przemieszczania się na długie dystanse. Wiele osób jednak z niego nie korzysta w obawie przed wysokimi cenami lotów. Warto zatem poznać kilka prostych kroków jak tanio latać. Nawet na drugi koniec świata.

Przed planowaniem podróży i szukaniem odpowiednich połączeń lotniczych warto zrobić jedną rzecz. Listę destynacji, które nas interesują i na których nam zależy. Ułatwi to poszukiwania i podejmowanie decyzji o zakupie biletów. Potem już tylko wystarczy postępować według poniższych zasad.

Krok 1 Czas to pieniądz

To powiedzenie nie tylko sprawdza się w biznesie, ale także podczas szukania tanich przelotów. Jeśli chodzi o bilety lotnicze mamy dwie opcje.

Pierwsza to rezerwacja biletów dużo wcześniej niż termin podróży. Najlepiej korzystać w tym celu w wyszukiwarek tanich lotów np. fru.pl. Strony te gromadzą większość dostępnych ofert Przewoźnicy udostępniają możliwość rezerwacji danego lotu na sześć miesięcy przed. Jeżeli w tym okresie zdecydujemy się na zakup mamy realną szansę na kupno biletów nawet trzykrotnie taniej niż np. na dwa tygodnie przed lotem. Przed zakupem biletów warto sprawdzić czy taniej jest kupić bezpośrednio na stronie danych linii lotniczych czy przez pośredników. Zazwyczaj jest bowiem tak, że pośrednicy doliczają do ceny biletu własną prowizję. Lepiej unikać dodatkowych opłat.

Sprawdź także: Weekend w górach dla każdego

Druga to bilety last minute czyli gratka dla tych, którzy mogą w jednej chwili zabrać plecak i wyruszyć w podroż z marszu. Krótki czas trwania ofert tego typu wymusza podejmowanie szybkich decyzji o zakupie. Najczęściej bowiem promocje last minute obowiązują na 24 do 72 godzin przed odlotem. Oznacza to także konieczność sprawnego i szybkiego przemieszczenia się na wskazane lotnisko.

W obu przypadkach warto pamiętać, że super oferty szybko znikają, bo i chętnych na nie jest równie wielu.

Krok 2 Loty łączone

Może się tak zdarzyć, że z naszego kraju nie ma aktualnie ciekawej oferty cenowej lotu do naszego wymarzonego celu. Warto wówczas poświecić nieco czasu i sprawdzić czy uda nam się złożyć podroż z kilku krótszych lotów. Taki lot składany to połączenie krótszych podróży odbywanych różnymi liniami lotniczymi. Są one najtańszą opcją na trasach gdzie konkuruje ze sobą wielu przewoźników. Bardzo ważne przy planowaniu takiej podróży to ogarniecie logistyki. Często bowiem loty odbywają się z różnych lotnisk. To oznacza konieczność zarezerwowania sobie odpowiednio dużo czasu na przemieszczanie się pomiędzy lotniskami czy miastami.

Krok 3 Nie lataj w święta i weekendy

I na koniec kardynalna zasada. Omijaj szerokim łukiem wszelkie święta i weekendy. W tych okresach bowiem przewoźnicy windują ceny maksymalnie w górę. Najtańszy lot zarezerwujemy od września do końca listopada oraz od stycznia do początku czerwca. Polując na okazje warto pamiętać, że linie lotnicze często organizacja promocje zaraz po szczycie sezonu.

Lepiej także omijać weekendy. Znacznie taniej można przelecieć ten sam odcinek w środku tygodnia niż w sobotę. Czasem niedziela może także być dniem promocyjnym. Niektóre linie lotnicze mają stałe promocje cenowe na loty właśnie w środku tygodnia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem wyszukiwanie-biletow-lotniczych.pl

Related posts