Przelot samolotem – 3 typowe problemy podczas podróży

przelot samolotem

Opóźnione lub odwołane loty, strach przed dużymi wysokościami, czy też zagubiony bagaż, to zaledwie kilka z najczęstszych problemów z jakimi musimy zmagać się podczas podróży. Jeżeli planują Państwo w najbliższym czasie wyjazd weekendowy, to koniecznie zapoznajcie się z naszymi wskazówkami, dzięki którym dowiecie się jak sprawnie rozwiązać klasyczne wakacyjne koszmary.

1. Przelot samolotem – Zaginiony bagaż

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi muszą zmagać się podróżni, jest oczywiście bagaż. Jeżeli nasza torba podróżna niestety nie pojawi się na taśmie bagażowej, to jak najszybciej powinnyśmy zgłosić się do stanowiska naszej linii lotniczej. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że im dłużej nasza walizka bagażowa będzie zaginiona, to tym większe odszkodowanie powinnyśmy otrzymać. Bardzo ważne jest również, aby zaginięcie bagażu zawsze zgłosić przed opuszczeniem lotniska, w przeciwnym wypadku zaginięcie będziemy musieli zgłosić bezpośrednio na policji.

Wskazówki, jak rozwiązać ten problem

Jeżeli nie chcemy zgubić naszego bagażu, to warto go w oryginalny sposób oznakować tak, aby nikt inny nie mógł pomylić naszego bagażu ze swoim. Możemy również zrobić zdjęcie swojego bagażu w telefonie komórkowym, dzięki czemu łatwiej będzie go później poszukiwać. Dobrą praktyką jest również, aby wszystkie wartościowe przedmioty trzymać jednak w bagażu podręcznym. Przy odprawie warto również bardzo dokładnie sprawdzić, czy na nasz bagaż przyczepiono naklejkę z kodem właściwego lotniska docelowego.

2. Przelot samolotem – Zmiana strefy czasowej

Jetlag, czyli zmęczenie spowodowane różnicą czasu, to prawdziwa zmora zarówno początkujących, jak i doświadczonych podróżników. Jeżeli nie chcecie, aby Jetlag zrujnował wam odpoczynek, to już w czasie lotu powinnyście ustawić zegarek na nową godzinę.

W samolocie nie można również przesadzać z alkoholem, kawą oraz tłustymi potrawami. Jeżeli nasz przelot samolotem odbywa się podczas dnia, to z zaśnięciem powinnyśmy wstrzymać się do wieczora.

Wskazówki, jak rozwiązać ten problem

Powinnyśmy być przygotowani zarówno psychicznie, jak i fizycznie na zmianę pory spania oraz spożywania posiłków. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że podróżowanie do wschodnich Państw jest dla nas zdecydowanie bardziej niekorzystne, ponieważ będziemy próbowali zasnąć, gdy nasz organizm będzie automatycznie chciał się obudzić. Wyście na słońce i długi spacer na świeżym powietrzu, może pomóc nam zresetować nasz normalny zegarek i nabrać energii na cały dzień.

3. Spóźnienie się na samolot

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się bilety last minute, jednak kupując wycieczki w ostatniej chwili, może zdarzyć się tak, że najzupełniej w świecie spóźnimy się na nasz samolot. Po pierwsze w takiej sytuacji nie możemy panikować. Bardzo wiele linii lotniczych oferuje swoim klientom zastępcze bilety, albo zwrot gotówki, jeżeli spóźnienie wynikło nie z naszej winy.

Wskazówki, jak rozwiązać ten problem

Jeżeli musimy zdążyć na bardzo wczesny lot, to warto nastawić sobie dwa budziki. Jeżeli przebywamy w hotelu, to możemy zamówić również pobudkę, która serwowana jest praktycznie w każdym profesjonalnym hotelu. Bardzo ważne jest również, aby nie pakować się na ostatnią chwilę. Nigdy nie wiadomo co rano może nam się przydarzyć, dlatego też warto spakować się dzień przed wylotem. Możemy również wykupić specjalne ubezpieczenie na wypadek spóźnienia się na samolot.
na podstawie:
http://www.lufthansa.com/pl/pl/Jet-lag-zmeczenie-spowodowane-roznica-czasu
http://blog.katowice-airport.com/zaginiony-bagaz2012-08/

Related posts