Samolotem taniej? Jak tanio zaplanować wycieczkę?

samolotem taniej

W okresie urlopowym podróż zagraniczna wydaje się szczególnie atrakcyjną formą wycieczki. Wiąże się to przede wszystkim z dyspozycyjnością poszczególnych uczestników wyprawy, przystępnymi warunkami pogodowymi oraz naturalną potrzebą rozluźnienia od obowiązków na czas wakacji.

Jednak nawet w przypadku nieco dłuższego weekendu możliwe jest zorganizowanie wyjątkowo opłacalnych oraz korzystnych pod względem zawartości wycieczek.
Aby znaleźć interesującą ofertę, można oczywiście skorzystać z dowolnego biura podróży. Nawet w szczytowym okresie wycieczkowym dostępne są atrakcyjnie zaplanowane propozycje, wygodne terminy oraz komfortowe noclegi.

Okazuje się jednak, że rezygnując z gotowego planu wycieczki i decydując się ułożyć go samodzielnie, można nie tylko zaoszczędzić, ale i zapewnić sobie o wiele bardziej dogodne warunki; dodatkowo podyktowane według indywidualnych potrzeb, w tym również wybór dowolnej komunikacji.

Decydując się na krótki wypad, zaledwie jedno lub kilkudniowy, wybranie usługi małego biura podróży jest jednak dobrym pomysłem. Oferty określane jako wyjazdy weekendowe zawierają z góry określone warunki wycieczki i tani, komfortowy przejazd autokarem do wybranego miejsca, co jest rozwiązaniem bardzo prostym i niedrogim.

Tanie wycieczki dalsze odległości

W przypadku dalszych odległości i bardziej rozległych planów wycieczki, warto wszystko dokładnie zaplanować.
Co zaskakujące, wykorzystując odpowiednią okazję, samolotem taniej – niż autokarem lub promem – dostaniemy się w bardzo wiele miejsc na świecie. Dzięki dostępności wyszukiwarek lotów, łatwo odnaleźć odpowiednio określone daty odlotów oraz ich ceny. Przeglądając loty na kilka miesięcy wprzód, prześledzić można najatrakcyjniejsze oraz najbardziej opłacalne oferty do wybranego miejsca i wybrać tę najbardziej pasującą.

Czy samolotem taniej?

Jeżeli jednak planowana podróż nie ma jeszcze docelowej lokalizacji, warto poświęcić chwilę na poważne zastanowienie się nad tym aspektem. Dokładne przestudiowanie oferowanych lotów do wielu różnych lokalizacji, może pomóc wybrać najbardziej adekwatne do możliwości finansowych oferty dla wielu krajów i pozwala wyłowić wiele atrakcji.

Zakwaterowanie

Podobnie sytuacja ma się zakwaterowaniem. Po wybraniu miasta do którego chcemy się udać, należy odszukać adresy hoteli oraz innych kwaterunków. Dzięki aplikacjom mobilnym wyposażonym w odpowiednie funkcje, łatwo odnaleźć miejsce adekwatne do posiadanych środków oraz wymagań, a także wybrać te dostępne w interesującym nas okresie. Dodatkowo system komentarzy i ocen pomoże uniknąć odwiedzenia kiepskich ośrodków, oraz przestrzeże przed oszustwem.
Również sam plan wycieczki, w tym zwiedzanie wybranych miejsc, w znacznym stopniu może ułatwić internet. Posiadające gotowe, zaplanowane trasy oraz udostępniające odnośniki do zamówienia wejściówek najbardziej obleganych miejsc, witryny oraz blogi są w stanie całkowicie zastąpić drogiego przewodnika. Dodatkowo wiele aplikacji oferuje połączenie mapy z modułem GPS oraz opisy konkretnych atrakcji, dzięki czemu nie ma obawy przed zabłądzeniem.

Decydując się na wyprawę, warto również rozglądać się za usługami oferującymi tzw. bilet last minute. Oznacza to wycieczkę na standardowym, określonym w umowie poziomie, z pełnym planem i zakwaterowaniem; jednak sprzedawaną na ostatnią chwilę, w wyniku pozostałej ilości wolnych miejsc lub specjalnych promocji. Jest to rozwiązanie bardzo popularne i wyjątkowo opłacalne, jednak z góry ustalony termin nie zawsze pozwala się dopasować.

A decydując się na własny przebieg wycieczki, z samodzielnie wybraną datą, planem oraz zakwaterowaniem, mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z postanowieniem i według ustalonych przez nas kosztów.

Related posts