Wyszukiwanie najtańszych połączeń do Londynu

samolotem taniej

Oferty lotów lotniczych można skutecznie wyszukiwać za pomocą wygodnych wyszukiwarek. Duże znaczenie ma określenie, czy chcemy podróżować w dowolnym terminie, czy raczej interesuje nas tylko konkretna data wylotu. Najtańsze loty do Londynu znajdziemy przede wszystkim poza weekendem, czasem świąt Bożego Narodzenia, czy też innymi ważnymi uroczystościami narodowymi zarówno związanymi z Wielką Brytanią jak i z Polską. Jeżeli narzucamy wyszukiwarce określoną datę warto sprawdzić ceny za bilety plus-minus kilka dni.

Kiedy rozpocząć wyszukiwanie najtańszych lotów do Londynu?

Loty do Londynu są często wybierane przez klientów, szczególnie poleca się ten kierunek podróży na wyjazd we dwoje, dlatego ważne, aby szukanie biletów rozpocząć na około trzy, cztery miesiące przed wylotem. Czasami oczywiście zdarzają się atrakcyjne promocje w postaci biletów last minute, ale lepiej nie ryzykować, jeżeli szczególnie zależy nam na udanej podróży.
Najniższe ceny uzyskamy najprawdopodobniej po sezonie. Wiele osób wybiera właśnie taką opcję, ponieważ w tym czasie nie tylko przeloty są tańsze, ale również pobyt w hotelu, czy inne atrakcje mają znacznie niższą cenę.

Wpływ rodzaju biletu na jego cenę

Popularną opcją dotyczącą biletów do Londynu są – bilety dwustronne, bez rejestrowanego dużego bagażu. Czasami u niektórych przewoźników opłata za rejestrowany bagaż może nawet przewyższyć cenę samego biletu. Dlatego należy mieć to na uwadze i pamiętać o tym, podczas wyszukiwania lotów. Bilety dwustronne pozwalają na podróż do celu, a następnie na powrót.

Innym rodzajem biletów są bilety łączone. Wybierając taką opcję w wyszukiwarce lotów musimy liczyć się z koniecznością przesiadki. W przypadku biletów łączonych otrzymujemy jeden bilet, ale dwie karty pokładowe.

Ciekawym rozwiązaniem są także bilety Multicity, które także możemy także wybrać w wyszukiwarce. Bilety Multicity są relatywnie tańsze od tradycyjnych. Multicity sprawdza się w przypadku, gdy planujemy wypoczynek w dwóch miejscach. Innym biletem jest tak zwany STOPOVER, czyli bilet z przesiadką, która może wynieść nawet dobę. Ma to przede wszystkim takie uzasadnienie, że klienci w czasie oczekiwania mogą bez problemu zwiedzić miasto i jego atrakcje.
Często podróżni wybierają bilety w jedną stronę. Jest to o tyle sensowne, że w przypadku dłuższego pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii bilet do kraju możemy wyszukać dopiero w momencie planowanego powrotu i to w najciekawszej cenie.

Jak działają wyszukiwarki lotów?

Program komputerowy posiada bazę dziesiątek połączeń. Po określeniu miejsca docelowego, terminu i rodzaju biletu – system wykonuje przeszukanie, a my uzyskujemy interesujący nas wynik. Jeżeli otrzymane dane nie spełniają naszych potrzeb możemy zmienić kryteria wyszukiwania. Szczególnie ważne jest analizowanie informacji różnych linii lotniczych. Jeżeli chcemy polecieć do Londynu narzędzie zaproponuje nam wszystkie najciekawsze opcje dotyczące tego właśnie miasta.
Dobrym rozwiązaniem jest także tak zwany alert cenowy.

Wystarczy podać swój e-mail oraz interesującą nas lokalizację, a w momencie pojawienia się odpowiedniego połączenia otrzymamy szczegółową informację.

Related posts